İSLAMDAN NİÇİN KORKUYORLAR?

Allah katında din, şüphesiz İslamiyet’tir.”

İslam, sarsılmaz bir inanç, samimi bir ibadet olduğu gibi bütün hayatın her yönünü içine alan umumi ve cihanşümul bir nizamdır.

İslam, hem kültür hem kanundur. Hem cihada hem hakka davettir. Hem ordu hem fikirdir.

İslam, Allah’hu Teâlâlın malı ve canı feda etmek gibi unsurlardan meydana getirdiği emsalsiz bir ilaçtır. Eğer biz bu ilacı tamamen kullanırsak Allah bize şifa bahşeder, dünyada aziz kılar, ahrette nimetlerine gark eder.

İslam, dünyanın görmüş olduğu en büyük ökümatik bir çağdır.

İslam, hayat nizamıdır. Hayatın her hadisesiyle ilgilenir. Her safhasında devam eder, belli bir zamana, belli tip hareketlere ve ibadetlere münhasır değil,

İslam, itikat ve İbadettir. Emir ve yasakları, ilmi ve ameli, teori ve pratiği ile bölünmez bir bütün, tam ve sağlam, olgun ve kâmil, muazzam ve muazzez bir ilahi nizamdır.

İslam, Âdemoğlunu esfeli safilinden çıkarıp alayı illiyi ne ulaştırmak, behimmiyetten kurtarıp, insanı kâmil haline getirmek için gelmiştir.

İslam, bir devlet teşkilatıdır. Çünkü bir fert ne kadar üstün olursa olsun ne kendisini nede başkalarını mesut edemez.

İslam, vatanı şart koşan bir nizamdır.

İslam, hükümeti gerektiren bir nizamdır. Çünkü “Allah kur-an ile kötülüklerden alıkoymadığı kimseyi idareci vasıtasıyla alıkoyar hükmü vardır.”

İslam, bir ahlak nizamıdır. Çünkü dünya güzel ahlak ile huzur bulur.

İslam, bir kuvvettir. Çünkü hak korunmazsa, batıl ona saldırır.

İslam, adaletli bir nizamdır. Suçların layık olduğu cezayı tatbik eder.

İslam, bir kültürdür, mana yanında maddeye önem verir. Çalışıp kazanmayı, kazanılan malın korunmasını emreder. Dilenciliği ret, cihadı orduyu emreder.

İslam, bir düşüncedir. Çünkü hiçbir kimseyi kuvvet ve tehdidi altında Müslüman olmaya zorlamaz. Herkese inanç ve emirlerini arz eder. Dileyen iman eder, dileyen sapar, hüsrana uğrar.

İslam, Parçalanamaz bir bütündür. Devrini tamamlamış, tükenmiş, tarihe gömülmüş, çağdışı bir çöl kanunu ve köhne bir inanç sistemi değildir. Bilakis; kendine tutunanları, bataklıktan çekip çıkaran bir kurtuluş tipi, dipdiri, pırıl pırıl, çağlar üstü bir hayat nizamı, söndürmek için üflendikçe kuvvetlenen bir alev, bir ilahi aşk ve şevk membaı, cana can katan bir ab-ı hayat pınarıdır. Milli ve manevi, dünyevi ve uhrevi kurtuluş ve yükselişimiz İslam’da dır.

İslam, bu kadar şerefli, bu kadar kıymetli, bu kadar önemli, bu kadar temelli, bu kadar nurlu, bu kadar yüce iken; bu günün Müslümanları ise çoğunlukla bu gerçekten bihaberdir. Ya inanır ama tatbik etmez, ibadete yanaşmaz, ya İslam’ın bir yönüne taassupla bağlanır, öbür yönlerini ihmal eder, ya Müslüman’ım der, ama Avrupa’nın, Rusya’nın, Amerika’nın sapık veya kâfir felsefesini beğenir, benimser; ya din konusunda sathi bilgisine bakmadan, derin konulara bilmediği meselelere dalar, sapar ve saptırır. Ya Allahın rahmetine güvenir, azabına ve gazabına aldırmaz, ya dinin şekli tarafına özenir, özünü anlamını sezmez; ya kalbini süsler, kalbini ihmal eder, hâsılı bir yanını eksik bırakır.

Batıda son günlerde en çok konuşulan konuların başında İslam dini gelmektedir. Dünyanın gündeminde İslam vardır. Gündem İslam olunca kâfirler telaşa kapılmışlar, ihdas ettikleri provokasyonlarla Müslümanları yıldırma ve gündemi değiştirme senaryolarını oynamaktadırlar. İslam’a saldıran mülhitleri, müşrikleri susturup, insanlığı İslam’a ve o’nun esaslarına gelmesine mani sebepleri kaldırmaya çalışmalıyız. Basın-yayın organları ile müşrikler İslam’ı ters-yüz edip propaganda yapmakta ve İslam’a karşı nefret doğurmaya çalışmaktadırlar. Şunu herkes bilsin ki korkunun ecele faydası yoktur. Artık insanlık İslam’a gelecek, hırsızlar çalamayacak, zaniler zina yapamayacak, sömürü hortumları tıkanacak, zalimler kimseyi sömüremeyecek.

Mısırlı bir yazar “ Benim kadın veya erkek Türkiye’deki bütün Müslümanlara sözüm; sizler öyle necip bir milletsiniz ki, sizler İslam ile bütünleşip bütün İslam âlemini bir araya getirebilecek bir toplumsunuz. Allah’tan dileğim sizlerin istismar, sömürü ve her türlü düşmanlığa karşı beraberce birlikte İslam’a sarılmanızdır.”

Dünya İslam’a geliyor, hem de en kaliteli şahsiyetlerin önderliğinde! Çağın fikir liderliğini yapan batı’da akıl ve vicdan sahibi mütefekkirler, kiliseye ve jurolu iktisadi ve içtimai düzene baş kaldırmış; kapitalizmden kaçıp sosyalizme, hatta kominizime; batıl dinden kaçıp inkâra ve dinsizliğe düşmüş ama yine tatmin olmamış, köklü bir ahlak ve maneviyat olmadan, yani cenab’ı hakkın pak dini İslam olmadan, insanlığın dertlerine deva bulamayacağını yavaş yavaş kavramaya başlamıştır.

Bize gelince; kültür politikamız hala köhneye ve çöken batının, tek yanlı, hilekâr, göz boyacı, sömürücü ideolojilerine bağlı, hala kendi özümüze dönmedik, aslımızı inkârdan vaz geçmedik, eğitim ve öğretimimizde aziz dinimize, şanlı mazimize ve olgun kültürümüze ters tatbik ar’lar cari.

Müslümanlar İslami disiplin ve esaslardan uzaklaştılar, hatalarının faturasını nefislerine çıkaracaklarına en ucuz ve kolay yolla İslam’a çıkardılar. Kur-an ve sünneti dışlayarak huzur bulacaklarını zannettiler. Tabi bu hatalı kanaatlerinden dolayı da ilahi vahiyden uzaklaştıkça; şuurlarını, bereketlerini, bağımsızlıklarını, kişiliklerini, refahlarını kaybettiler ve zalimlerin şamar oğlanı haline geldiler.

Her mümin İslam’ın önüne çekilen engeli kaldırmakla, kulaklara tıkanan pamuğu çıkarmakla mükelleftir. İslam’dan seni ayırmak isteyene karşı İslam’ı öğreneceksin ve inancının hizmetkârı olacaksın.

Mescit’i Aksaya Alçak Saldırı Kabul Edilemez !

Son günlerde Yahudilerin İslam’a, Müslümanlara, Müslümanların kıblesi olan Mescit’i Aksaya karşı nasıl alçakça saldırılar yaptıkları hepimizin malumudur. Bu alçak Yahudi ve Siyonistlere karşı dünyadaki tüm Müslümanların tek vücut olması lazım.

Müslüman bir toplum için refah ve huzur sadece İslam da’dır. Dünyada rüsvalıktan, ahrette azaptan kurtulmak istersen İslam’a sıkı sarıl.

Ne mutlu İslam’ı genç yaştan ölünceye kadar şerefle yaşayıp savunabilene, ne mutlu Allah’ın hâkimiyetini tanıyana, ne mutlu peygamber-i çileye evet diyenlere…  Ne mutlu gerçek kurtuluşu ve halis hürriyeti İslam’da bulana.

 

Yasin ÇINAR Diyanet-SEN Şube Başkanı

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.