Aras Edaş'ın Zulmüne, Ağrı Belediyesi Dur Dedi!

Ağrı Belediyesi, Aras Edaş zulmüne dur dedi! Ağrı Belediyesi: Aras Edaş, Belediye Başkanımızı tehdit ve şantaj diliyle hedef gösteren, halkı devlet kurumuna karşı kışkırtan açıklamalarınızla şirketiniz lehine menfaat sağlayacağınızı düşünmeniz, beyhude bir çaba olmakla beraber Anayasal bir suçtur.

13 Ağustos 2021 Cuma 16:13
Aras Edaş'ın Zulmüne, Ağrı Belediyesi Dur Dedi!
ABONE OL

Ağrı Belediye Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama metni şu şekildedir.

Hiç bir yasal mevzuata uymayan ve yükümlülüklerini yerine getirmeyen ARAS EDAŞ’a, Belediye Başkanlığımızca yükümlülükleri hatırlatılmış ancak; bu yükümlülükleri yerine getirmeyen her vatandaş ve kuruma olduğu gibi kendilerine de yaptırımlar uygulandığında, olayı çarpıtmış ve Sayın Belediye Başkanımızın şahsi talep ve egoları sebebiyle kendilerine yaptırım uygulandığını iddia etmiştir.

Öncelikle ilgili kurumun basın açıklamasında Ağrı’ya yapmış olduklarını iddia ettikleri 650 Milyon TL’LİK yatırımları değerli halkımızın takdirlerine sunuyoruz. Yıllardır değiştirilmeyen alt yapılar, direkler, çevreye verdikleri rahatsızlık ve enerji iletiminde yaşanan problemler halkımızın malumudur. İlgili şirket, sadece kâr odaklı politikaları ile halktan enerjisini kesme tehditi ve yaptırımıyla haksız olarak tahsil ettiği paralarla değerli halkımızı canından bezdirmiştir.

Yine söz konusu şirketi, Belediye Başkanımızın şahsi taleplerde bulunduğuna ilişkin iddialarına açıklık getirmeye davet ediyoruz. İlgili şirket, gerçekleştirdiği açıklama ile yaptıkları hukuksuzlukların üstünü örtmek amacıyla çirkin ve mesnetsiz imalarda bulunmaktadır. Kamuoyunca bilinmesini isteriz ki, Sayın Belediye Başkanımızın ilgili kurumdan tek talebi Ağrı halkının hak ve hukukuna riayet etmesinden öteye geçmemiştir.

Yapmış oldukları basın açıklamalarında Ağrı’ya 650 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını beyan eden şirkete açık çağrımızdır; bu 650 milyon TL’yi nereye harcadınız, hangi altyapıyı değiştirdiniz, hangi direkleri yeraltına indirdiniz, hangi aydınlatmaları yaptınız, hangi trafoları şehir dışına çıkardınız? Bunları EPDK müfettişleri huzurunda açıklamaya davet ediyoruz. Bizim istediğimiz sadece Ağrı halkına yaraşır bir hizmet sunmalarıdır. Bizim istediğimiz Ağrı halkına karşı kanuni yükümlülüklerini yerine getirmeleridir.

Biz diyoruz ki;

1-Direkleri yer altına alın.

2- Açık kablolarınızı kapatın.

3- Parklarımızda, çocuklarımızın oyun alanlarında ki yerlerde bulunan ve yollarımızı ikiye bölen trafo binalarınızı kaldırın.

4- Sadece devletin arazisidir diye para ödemeden trafo koyduğunuz yerleri terk edin.

5- Yüksek gerilim hatlarınızı, başta kayak tesisimiz olmak üzere kaldırın.

6- Çocuklarımızın hayatını tehlikeye atan sokak aralarında bulunan elektrik kutularını düzenli bir şekle getirin ve yer altına indirin.

7- Hala gecekondu mahallelerinde bulunan direkler gibi şehrimizin görüntüsünü kirleten direklerinizi yer altına indirin.

8 -Kazı çalışması yaparken Belediye Başkanlığımıza haber verin.

9- Kazı bedelini ödeyin ve teknik usule uygun kazılar yapın. Sadece iş yapıyormuş gibi üstünü hafif bir toprakla kapatıp çevre kirliliğine sebep olarak halkımızın hayatını tehlikeye atmayın.

10- Şehir içinde bulunan ve hurdalarla dolu direk depolarınızı şehir dışına çıkarın. Biz kendi vatandaşlarımızın hurda yerlerine müsaade etmez iken, şirketinizin hurdalarına müsaade etmemizi kimse beklemesin.

11. Sokak ana cadde ve parklarda bulunan aydınlatmaları bir an önce faaliyete geçirin şehrimiz gece karanlığa bürünüyor Buda bizim mal ve can güvenliğimiz açısından tehlike arz ediyor bugüne kadar bu görevlerinizi yapmadınız.

Bizim şahsi bir talebimiz olmaz olamaz olabilemez. Biz ne istediysek vatandaşımız için istedik. Bu anlamda eğer şahsi talebimiz varsa açıklamazsanız alçak ve namertsiniz. Kendi başınızdaki yöneticilerin egolarını, şımarıklıklarını güç zehirlenmelerini görmezden gelerek bizi suçlamanız düştüğünüz en acı durumdur. Biz sizden bir şey istemiyoruz sadece hizmet istiyoruz. Devletten yatırım için ayrılan parayı Ağrı’ya harcamanızı istiyoruz. Modern şehirlerde yürütülen elektrik hizmetlerinin hiç olmasa yüzde 50’sini Ağrı halkımız için istiyoruz. Bunu istemek görevimiz ve en doğal hakkımızdır. Ama sizin işiniz gücünüz borcunu bir hafta geciktiren vatandaşın elektriğini kesmek ve kesme bağlama bedeli adı altında milleti haraca bağlamak, bir ay ödenmeyen faturayı ikiye katlayarak tekrar vatandaştan tahsil etmektir. Buda Ağrı halkı tarafından çok net bir şekilde bilinmektedir. Dolayısıyla Ağrı halkını savunmak da bizim Belediye Başkanlığı olarak hakkımızdır. Siz, Ağrı halkına güveniyoruz diyorsunuz lakin bütün saatleri direklerin en tepesine neden koyduğunuzu açıklayabillir misiniz? Sebebini biz söyleyelim; biz Ağrı halkına güvenmiyoruz dediniz. Bu kadar iki yüzlülük belki size yakışır ama bize ve Ağrı halkına yakışmaz.

Buradan Aras Edaş’a açık çağrımızdır: Belediye Başkanımızı tehdit ve şantaj diliyle hedef gösteren, halkı devlet kurumuna karşı kışkırtan açıklamalarınızla şirketiniz lehine menfaat sağlayacağınızı düşünmeniz, beyhude bir çaba olmakla beraber Anayasal bir suçtur. Gereken tüm hukuki yollara başvuracağımızdan şüpheniz olmasın. 650 Milyon TL harcadığınız Ağrı’nın durumunu ekte sunulan görsellerle birlikte kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Sizin yöneticileriniz kendi menfaatlerini korumaya çalışırken Ağrı halkına zulüm edemezler. Bu zulme karşı çıkacak Ağrı’nın binlerce evladı vardır.

Kamuoyuna ve Ağrı Halkımıza saygıyla duyurulur.

Son Güncelleme: 13.08.2021 16:42
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vatandaş 2021-08-13 19:49:27

Belediyemizi ve belediye başkanımızı alkışlıyorum işte bu arkadaş zulmü kim yapıyorsa yüzüne tokadı çarpacan gör bak millet yanında duruyormu durmuyormu

Avatar
Ali kodaloglu 2021-08-13 23:34:42

Tedaş devletindir 5 çetenin tekelinden çikarılmalidir

Avatar
Mehmet Doğulu 2021-08-14 19:58:23

Yazılanların tümüne katılyorum. Ağrı halkıda Türkiyede Savcı Sayan başkanın yanındadır. Aras doğuda halka zulüm etmektedir. Ama İnşAllah Savcı Sayan gibi bir sert kayaya çarptı.