04 Nisan 2021 Pazar 20:11
Diyanet-sen Ağrı şube Başkanı Yasin Çınar'dan Generallere tepki

Diyanet-sen Ağrı şube Başkanı Yasin Çınar, yaptığı yazılı açıklamada

Geleceğimizde vesayete, darbeye yer yok.  Milletimizin yanındayız,  darbecilerin karşısındayız. 
Antidemokratik ve tehditvari aynı zamanda vesayetçi bildiriyi Ağrı Diyanet-Sen olarak nefret ve şiddetle lanetliyoruz. 
Türkiye'nin egemen ve tam bağımsız ülke kararlarından Silahlı Kuvvetleri dahil olmak üzere devletin kurumlarının milletin emrinde,  milletin iradesine,  medeniyet ve inanç değerlerine hassasiyetle yol almasından rahatsız bir zevat bu gece kendini açık etti.  Bir grup müteakit askerin darbe dönemlerini çağrıştıran açıklaması sadece kendilerini gülünç ve Zavallı duruma düşürmüştür.  Bilsinler ki aziz milletimiz ve temsilcileri bu zihniyete ve Vesayet heveslerine asla geçit vermeyecektir.

Aktif görevde oldukları dönemde neye hizmet ettikleri herkesçe bilinen,  kağıt üzerinde "Deniz kuvvetleri emeklisi " gerçekte ise tavırları itibariyle Amiral eskisi" 103 Vesayet Mankurtu; Kanal İstanbul ve Montrö Antlaşması'na dair cümleler üzerinden "fikir beyanı"  sığınmasına da fırsat verecek fakat esasında darbe heveslerini ortaya koyan "muhtıra çağrışımlı " bir açıklama yaptı.
Büyük Türk milleti üniformaya aşıktır . Bu üniformayı taşımak şereftir o şereftir.  Emekli olduktan sonra bu üniforma yı taşımak daha büyük şereftir.  Demokrasiye  devlete ve millete sadakatle bağlı,  rütbesini,  üniformasını siyaset malzemesi  yapmayanları daima Şükran'la yad ediyoruz.  Diğerlerini ise lanetliyoruz...
Vesayet döneminin tetikçisi,  Milli irade esaslı sivil siyaset sürecinin emeklisi sıfatlarına haiz demokrasi sefili gürüh;  çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklere ettikleri açıklamayla,  siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini,  gaflet,  delalet ve millet iradesine  ihanet gayretlerini beyan etmişlerdir.
Feto ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş heves ve hedefleri,  açıklama ile gün ışığına kavuşan kirli niyetleri milletimizle birlikte görüyoruz ve not ediyoruz.  Milletimizin , bu türden hedefleri,  niyetleri ve fiilleri,  failleri,  iştirakçileri ve azmettiricileri ile maşeri vicdanında mahkum etme iradesini ve tarihin çöplüğüne gönderme dirayetini herkese bir kez daha hatırlatıyoruz.
Seçilmişlere parmak sallamak kalkan darbe hevesleri şunu iyi bilsin ki;  köhnemiş vesayetçi zihniyetin prangalarından kurtulan,  Bu zihniyetten hesap soran,  gücünü milli iradeden alan bir Türkiye var artık . Bu ülkenin bekasını korumak,  demokrasiye saygıdan hukuka bağlılıktan geçer .
Bu açıklama göstermektedir ki;  emekli de olsa bazı darbe heveslilerinin siyasete müdahale etme,  millet  irdresine çelme takma , darbe çığırtkanlığı yapma ve gayri milli odaklara Selam çakma hastalığı devam etmektedir.
Yine bu açıklama,  silahlı kuvvetler bünyesinden ihanet ve vesayet mankurtlarını temizleme iradesinin gerekliliğini,  doğruluğunu ve isabetli sonuçlarını da teyit etmiştir.  Bu açıklamanın Amiral Eskileri tarafından yapılmış olması;  Vesayet virüsünün,  darbe mikrobunun,  Milli irade karşıtlarının silahlı kuvvetlerde baındırılmadığını,  milletin ordusunun millet düşmanlarından arıldırıldındığını tescil mahiyetindeyiz. 
Bazı emekli amirellerin geçmişteki Kötü ve Çirkin oyaları hatırlatan bir yöntem ve üslupla bildiri yayınlaması kabul edilemez.  Bugüne kadar Aziz Milletimizin karşısında kendisinde bir güç  vehmeden her türlü Vesayet odağına gereken ders verilmiştir,  verilmeye de devam edilecektir. 
Ülkenin bekasını,  devletinin bağımsızlığını,  milletin egemenliğini tehlikeye sokan şeyin geçmişte 10 yılda bir yapılan darbeler olduğu bu darbelerle bu ülkenin bütün kaynaklarının  sömürüldüğü,  emperyalizmin operasyon sahası haline getirildiğini unutmadık ,  unutmayacağız,  unutturmayacağız.
Türkiye'nin bekasının ve bağımsızlığın teminatı;  millet ve onun emsalsiz iradesidir.  Bunun yakın tarihteki en büyük ve en haşmetli örneği 15 Temmuz'dur . 15 Temmuz gecesi darbecilere meydanları dar eden millet,  Türkiye'nin geleneğinden vesayeti,  geleceğinden muhtıra ve darbeyi bir daha asla tekrar etmeyecek kazımış,  söküp atmıştır.
Biz , açıklama yapanlar ve yazanlar kadar yayanlar,  yaptıran ve yazılanların da farkındayız . Bu yönüyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın , 103 darbe tetikçisi,  Amiral eskisi ve açıklamaları hakkında soruşturma başlatılmış olmasını doğru buluyoruz . Bu kararın failleri ile birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri ortaya çıkaracak bir hukuki süreç üretmesini de bekliyoruz. 
Darbeye tevessül eden,  milletin iradesini ve inanç değerlerini hedef gösteren , sivil siyasi iradenin hukukunun yok etmeye  yeltenen  herkese haddi bildirilmelidir, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir .
Bu kapsamda , ilk adım olarak "emekli amiral " tanımına sığınma imkanları sona erdirilmeli;  rütbelerini,  üniformasını siyasete müdahale aracı olarak kullananların bütün rütbeleri ellerinden alınmalı,  o rütbeler üzerinden kazandıkları kazanç ve imtiyazlar sona  edilmelidir ..
Vesayet muhipleri bilmelidir  ki 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı milletin yazdığı destan bu ülke için sadece bir Milat değil , şehitlerin kanıyla verilmiş bir ahittir .  Diyanet-Sen olarak şehitlerimize verdiğimiz sözün,  millet iradesinin yanında , ahdimizin arkasında;  darbelerin , vesayetin,  emperyalizmin,  ihanetin karşısındayız.
Ey darbe sevicileri o devirler geride kaldı...  Haddinizi bilin... İçinize sinmese de şunu çok iyi anlayın,    Bu millet vatanını da,  mavi Vatanı da,  demokrasiyi de,  milli iradeyi de,  bedelini ödeyerek korumuştur.  Ve koruyacaktır.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Hak sever 2021-04-04 21:50:15

Yıllarca terör örgütleriyle görüşmeleri beraber hareket etmeleri halkın arasına kin ve nefret
tohumları ekmekleri hep yanlarında kar kaldı artık yaptıkları yanlarında kar kalmamaları