Diyanet-Sen Ağrı Şubesi’nden Adnan Oktar’a sert tepki

Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı Diyanet-sen Ağrı Şube Başkanı Yasin Çınar, Adnan Oktar’ın ‘Ey diyanet sizin maaşlarınız kerhaneden alınan paralarla ödeniyor’ sözlerine sert tepki göstererek basın açıklaması yaptı.

05 Şubat 2018 Pazartesi 20:05
Diyanet-Sen Ağrı Şubesi’nden Adnan Oktar’a sert tepki
ABONE OL

Diyanet-Sen Şube Başkanlığında yapılan basın açıklamasını şube başkanı Yasin Çınar yaptı. TSK tarafından Afrin’e başlatılan ‘Zeytin Dalı’ operasyonuna başarı temennisinde bulunan Çınar, şehit olan askerlere Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başladı. Millet olarak istiklal mücadelesi verdiklerini ve bazı kesimlerin  mücadeleyi akamete uğratmak istercesine suni gündemler oluşturma peşinde olduğunu söyleyen Çınar, “Yaptığı programlarda İslam ahlakı ile bağdaşmayan görüntülerle halkın karşısına çıkan Adnan Oktar ve sahibi olduğu A9 kanalına duyarlı Müslüman ailelerden tepkiler her geçen gün çığ gibi artmaktadır. İslam’ın kadın ve erkeklerin giyimi ile tavır ve davranışı konusundaki hükümleri açık iken İslam dininin, Yahudi ve Hıristiyan inancının dahi tasvip etmeyeceği nahoş görüntülerle ekranlarda boy gösterip toplumun sinir uçlarına dokunmak normal karşılanacak bir durum değildir. Bu nahoş durumu normalmiş gibi sunmanın arka planında kimlerin olduğunu tahmin etmekle birlikte İslam ahlakının sınırlarını zorlayarak nahoş tutumları toplumda yaymak adına gösterdiği çaba, kimsenin gözünden kaçmamakta ve oynanan oyunun herkes farkındadır” dedi. 

Adnan Oktar’ın Diyanet İşleri Başkanlığı’nı halkın gözünde itibarını zedelediğini savunan Çınar, “Müslümanların gözünün içine baka baka milli ve manevi değerlerimizi aşağılayan Adnan Oktar’a tepki konulduğunda ise ahlaksız ifadelerle bu milletin güzide kurumu Diyanet’i hedef alarak aklınca cevap vermeye çalışmakta, Diyanet’in ve âlimlerin halk nezdinde itibarını zedelemeye çalışmaktadır. Adnan Oktar Diyanet’in gelirlerine gelince aklına İslam gelmekte; ama kendisi eleştirildiğinde,  özgür bir devlette herkesin yaşamına olduğu kadar kendi yaşamına saygı duyulması gerektiğini vurgulamaktadır. Soruyoruz Adnan Oktar’a senin nahoş görüntülerin özgürlükle  meşru oluyor da  devletin anayasası ve ekonomik yapısı  üzerine kurulu olan bir devlet anlayışında Diyanet hangi mantıkla bütçeden istisna olabilsin? Veya bu durum salt Diyanet’in sorunu mu ki burada Diyanet suçlanıyor? İsrail’e sevgi gösterisinde bulunan Adnan Oktar İsrail ve Hıristiyan memleketlerdeki dini kurumların bütçelerine de aynı mantıkla bakıyorsa buna ancak gülünür. Her defasında Siyonizmmin önderlerini kendilerine kardeş ilan eden, İsrail’e hayranlığını tehditkar bir üslupla dile getiren Adnan Oktar’ın İsrail’e gösterdiği saygının en azından yarısını ekmeğini yediği ülkenin kurumlarına ve  İslam dininin temsil edildiği nezih bir kurumu olan Diyanet’e göstermesini kendisinden bekliyoruz” ifadelerini kullandı. 

Adnan Oktar’ın diyanete kerhane suçlamasının alçakça olduğunu ve kendilerine iade ettiklerini belirten Çınar, İslam’a ve insanlığa hizmetkar olan, yüce dinimizin hizmetkarları için kullandığı alçakça cümleleri kendilerine iade ediyor, kurmuş olduğu kerhane içerikli ifadenin kendisine has bir yaşam şekli olduğunu hatırlatarak dünyayı kendi penceresinden görüp algılamamasını tavsiye ediyoruz. Yayın özgürlüğünü halkın değerlerine saldırı olarak gören bu kişinin yapmış olduğu talk şovlar ne İslam’a, ne de bu ülkenin insanına fayda vermediği, kadim geleneği olan İslam’ın bu tür manipülasyonlarla dejenere edilmeyeceği açıktır.  Süslü ifadeler, hipnoz yöntemleri, çağdaş algı operasyonları ve tehditlerle gençlerimizi kendi menfaatlerine alet eden kurgulanmış her tür yapılardan rahatsız olduğumuzu ilan ederek bu tür yapılara karşı var gücümüzle mücadele edeceğimizi deklere ediyoruz.  İslami değerler üzerinde yıllardır yaptıkları tahribat yetmiyormuş gibi kendi rezil hayatlarını örtbas etme adına ülkemizin dini, manevi, insani, ahlaki ve kültürel hayatını ayakta tutan din görevlileri ve bağlı oldukları kurum, Diyanet hedef alınmıştır” şeklinde konuştu.  

81 ilde hakim ve savcıları göreve çağıran Çınar, “Ahlaksızca, sınırsızca ve arsızca din görevlilerine iftira atılmış, içlerindeki kin, zehir olup kamuoyunu yanıltma, toplumu ifsat etme faaliyeti olarak dışarı akmıştır. Diyanet’in bu fasid yapılara geçit vermeyen halinden rahatsız olan bir takım yapıların uzantısı olan Adnan Oktar’ın ne yapmaya çalıştığının farkındayız. Bu bir kalkışmadır.  İslam’a ve insanlığa karşı isyandır. Bunlar; dilleri zehirli, yürekleri zincirli, beyinleri uyuşturulmuş, mankurtlaştırılmış bir ruh hali ile Müslüman Anadolu halkından ve tarihinden intikam alma uğruna kurulan gizli ajandalı organize örgütlerdir.  İnsanları Kur’ân ve Sünnet’ten ayırma faaliyeti yürüterek halk arasında fitne çıkarıp güzide kurumlara ve âlimlere karşı halk nezdinde bilinçli ve sinsi bir değersizleştirme faaliyeti yürütüldüğünün farkındayız. Hâkimlerimizden ve savcılarımızdan talebimiz odur ki, İslam dininin genleriyle oynayan, halkın değerlerini bile bile aşağılayan, toplumda kin ve nefretin yaygınlaşmasına yol açan, devletin kurumlarına salya sümük saldıran, ahlaksızlığı fikir özgürlüğü diye servis eden bu şer unsurların İsrail ve FETÖ hayranlığı dâhil arkalarında var olan güçler ve ekonomik beslenme kaynakları araştırılsın ve hak ettikleri ceza kendilerine verilsin” diye konuştu.

Son Güncelleme: 05.02.2018 12:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet aslan 2018-02-06 20:20:04