Peygamber Sevdalıları Vakfından ODA TV'ye Tepki ve Suç Duyurusu

Peygamber Sevdaları Vakfı ODA TV'nin İslam Dininin Mukaddesatı olan Kur'an-a, Peygamber Efendimize, sahabelere ve alimlere yaptığı küstah açıklama ve hakaretlere tepki göstererek basın açıklması ve suç duyurusunda bulundular.

Yüksel Aslan
Yüksel Aslan
01 Ocak 2019 Salı 10:02
Peygamber Sevdalıları Vakfından ODA TV'ye Tepki ve Suç Duyurusu
ABONE OL

Peygamber Sevdaları Vakfı ODA TV'nin İslam Dininin Mukaddesatı olan Kur'an-ı Kerime, Peygamber Efendimize, sahabelere ve alimlere yaptığı küstah açıklama ve hakaretlere tepki göstererek, Siz yerli Charlie Hebdo olabilirisiniz ama burası Fransa, Danimarka ve Abd değildir! diyerek basın açıklaması ve suç duyurusunda  bulundular.

Peygamber Sevdalıları Vakfının yayınladığı basın açıklaması;

BASINA VE KAMUOYUNA

Hamd Âlemlerin Rabbi Yüce Allah'a mahsustur. Salât ve selam fahr-ı kâinat efendimiz ve önderimiz Hz. Muhammed Mustafa'nın, ashabının ve kıyamet gününe kadar yolunu sürdürecek olan muvahhid Müslümanların üzerine olsun.

"Her kim Allah'a, meleklerine, peygamberlerine, Cebrail'e ve Mikail'e düşman ise artık şüphesiz Allah da kâfirlerin düşmanıdır."(Bakara - 98)

İslam - Küfür cephesinin gittikçe birbirinden ayrışarak berraklaştığı, herkesin artık İslam’dan veya küfürden yana tercihte bulunarak safını netleştirdiği ahir zaman dilimindeyiz. Anneler ve babalar olarak yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem azabından kendimizi, çocuklarımızı, sevenlerimizi kurtarmak ve cennetlerde felaha ulaşmak için son nefesimizi vermeden evvel kalbimizi Yüce Rabbimizin ve onun sevgili Peygamberinin sevgisiyle dolduralım. Rabbimizin ve peygamberinin dostlarını dost, düşmanlarını da düşman bilelim. Dilimiz döndüğünce, gücümüz yettiğince İslam’a ve onun kutsallarına hakareti asla ama asla kabul etmeyerek, İlahi sorumluluğumuzu her daim yerine getirelim. Taki yüce Mevla’nın huzuruna Alnı ak, kalbi pak çıkabilelim.

İslam düşmanları kirli dilleri ile yüce mukaddesata hakaret etmekle bir kez daha derin nefretlerini gösterdiler!

Bilindiği üzere Salman Rüşdi Charlie Hebdo çizgisinde yayın yapan odatv denilen karanlık güruh tarafından odatv.comsitesinde yayınlanan bir yazıda Hz. Muhammed sallallahu aleyhi veselleme, aziz dinimiz İslam’a, Kur’an-ı Kerim’e, sahabe-i kirama ve İslam âlimlerine ağır hakaretlerde bulunuldu. Bahsi geçen yazıda bununla da yetinilmeyip gözümüzün nurundan sıradan bir insandan bahseder gibi söz edildi, vahiy alay konusu yapıldı. Bu karanlık yüzler tüm bunlarla da kalmayıp, halen yayınlarının arkasında durmakta ve kuduzluklarına devam etmektedirler.

Bu zihniyet İslam’ın kutsallarına 1989'da saldıran Salman Rüşdi’ nin, 2005'te Danimarkalı karikatüristin ve 2010'da Kur’an-ı Kerim'i yakan papazı savunan Charlie Hebdo’nunkirli ve yerli zihniyetidir!

Tüm Müslümanların kalbini nefretle dolduran bu işin arkasında, dünya emperyalistlerinin ve onların yerli işbirlikçilerinin düşmanca politikaları yatmaktadır. İslam düşmanlarının bu alçakça hareketinin yegâne sebebi, İslami uyanışın tüm dünyada gittikçe yayılmasıdır.

Düşünce ve ifade özgürlüğü kılıfı, Mukaddesatımıza saldırma hakkını asla vermez!

Hatırlanacağı üzere daha önceleri de malum yapıların türevi olan kimi kuruluşlar tarafından defalarca İslam'ın kutsallarına hakaret edilmiş, bu tavır bütün bir kamuoyunun sert tepkisine neden olmuştu. Dünden bugüne yaşanan bu hakaretlere verilen tüm tepkilere rağmen bu zihniyetin hâlâ pervasız bir şekilde İslam'ın kutsallarına saldırması, büyük bir provokasyondur. Kendi içinde bulunduğu toplumun kutsallarını hiçe sayarak kimi zaman sanatsal faaliyet, kimi zaman da sözüm ona fikir özgürlüğü kapsamında toplumu tahrik eden bu saldırıları gerçekleştiren malum zihniyetin, gün geçtikçe İslam'a düşmanlıklarını alenileştirdiği görülüyor. Bu açıkça tahrik ve provokedir, kışkırtmadır ve maksatlıdır. Müslümanları tahrik etmek ve bazı karanlık hesapları için yaptıkları sistematik saldırılardan bir saldırıdır.

Hiç kimsenin düşünce ve ifade özgürlüğünü bahane ederek Dünya Müslümanlarının ve halkımızın inançlarına ve kutsallarına hürmetsizlik etmeye hakkı yoktur. Hiç kimsenin Hz. Muhammed sallallahu aleyhi veselleme dil uzatmaya, bir buçuk miyarlık İslam ümmetinin “Canım sana feda, Ya Muhammed!”dediği Peygamberine düşünce ve ifade özgürlüğü kisvesi altında edepsizlikte bulunarak hakaret etmeye asla ve asla hakkı olamaz. Kur'an ve Hz. Muhammed (sav) Müslümanların namus-u ekberleridir. Hz. Peygamber’e (sav) ve Kuran-ı Mübin’e hakaret eden ve saldıran bütün Müslümanlara hakaret etmiş ve saldırmıştır. Dolayısıyla Hz. Peygamberin ve Yüce Kuran’ın düşmanları bütün Müslümanların da ortak düşmanıdır.

Siz yerli Charlie Hebdo olabilirisiniz ama burası Fransa, Danimarka ve Abd değildir!

Peygamber Efendimize, İslam’a, Kur’an’a, sahabelere ve pek çoğu canını aziz İslam davası uğruna vermiş seçkin âlimlere yapılan bu küstahlığı lanetliyoruz.

Müslümanların kutsallarına hakaret etmeyi marifet zanneden bu zavallı güruh bilmelidir ki, Müslümanlar sizin hakaretlerinize katlanmak zorunda değiller. Bu ülkede ne İslam ne de İslam'ın kutsalları sahipsiz değildir. İslam’a ve İslamın değerlerine saldırmaktan artık vazgeçin. İslam’a ve İslam’ın değerlerine saldırmak bugüne kadar kimseye fayda sağlamadığı gibi, tam aksine İslam ve Müslümanlar tüm saldırı, iftira ve karalamalara rağmen sürekli yükselmiş ve yücelmişler, düşmanları da rezil ve yok olmaya mahkûm olmuşlardır. Sizlerin de akıbeti selefleriniz olan İslam düşmanlarından farklı olmayacak, tarihin çöplüğüne atılmaktan kurtulamayacaksınız.

Beklentimiz ve Çağrımız!

Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak halkımızı temsilen hukuki hakkımızı kullanmak suretiyle bugün malum karanlık odatv hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. İdareyi ellerinde bulunduran ilgili ve yetkililerin (Hükümet, Diyanet, Savcılar) halkı kin ve düşmanlığa sevk eden, kutsallarımıza hakareti meslek edinen din ve peygamber düşmanları ile ilgili gerekli yasal işlemleri, açıklamaları yapmak sureti ile kamuoyunu tatmin ve teskin etmeleri gerekir ve kamuoyunun beklentisi bu yöndedir.

Bu küstah saldırıların kendilerini muhafazakâr olarak tanımlayan bir hükümet döneminde yapılıyor olması ve buna tepki gösterilmemesi ayrıca üzücü bir durumdur. Yüzde doksan dokuzu Müslüman olan bu diyarda bütün bir halk olarak öyle güçlü bir tepki ortaya koymalıyız ki, bir daha hiç kimse Müslüman memleketinde! salyangoz satmaya kalkışamasın. Rabbimiz tüm şerleri hayra tebdil etsin, bu girişimimizi de hayırlara vesile kılsın. 31.12.2018

PEYGAMBER SEVDALILARI VAKFI


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.