Flaş Haber
Kapat
26 Mayıs 2020 Salı 12:54
Yasin Çınar; Din Görevlilerine Bu Alçak Saldırı Neden?

Diyanet-Sen ağrı Şube Başkanı Yasin Çınar, sosyal medya üzerinden dönen ve her fırsatta dini değerlerimize saldıran insan müsbettelerini şiddetle kınayan bir açıklama yaptı.

Cenab-ı Allah Kuran-ı Kerimde " Biz gerçekten İnsanoğlunu şan ve şeref sahibi kıldık. Onları çeşitli nakil araçları ile karada ve denizde taşıdık, kendilerine güzel güzel rızıklar verdik; yine onları yaratıklarımızın birçoğundan cidden üstün kıldık." ( isra 70)

İşte insana böylesine değer veren, insan için ayet indirilen bir dine kin beslemek elbette ki kötü emelleri olan bir yaratık olduğunun kanıtıdır.

İmanı ve İslamı tanımayanlar Ezana ve Salaya karşı ciddî tepki içerisindeler.

1410 yıldır insanlık âlemine ışık tutan Kuran-ı Kerime bu alçak saldırı neden?

Din görevlileri hiçbir zaman bir siyasi partinin emir komutasında olmadı ve olamaz.?

Din Görevlilerine "Paralı Köpek" diyen bu alçak ve insanlık tan nasibini almayan bu deyyüz acaba hangi siyasi erkin köpeğidir?

Biz din görevlilerin sesinden rahatsız olan bu iman yoksunu acaba hangi yaratığın sesinden zevk alıyor?

Laiklikten ve Cumhuriyet söyleminin daha manasını bilmeden köpek gibi havlayan, güya kendini aydın olarak gösteren, bu cahil yaratığın gayesi ne?

Şeriatın manası nı bilmeden bu "kelb" suretindeki mahluk acaba ne fitne peşinde?

Senin gibi havlayan aşağılık bir mahlukun ne dünyada ne de Allah katında asla yeri yok ve olamaz!..

Bu dar kafalı sığ düşünceli dindara ve dine hoşgörüsü olmayan zavallı domuz suretinde bir mahluk!...

İslam'ın usul ve esaslarını anlamak istemeyen, İslam'a dair tek bildiği geçmişte bir imtihan şekli olan kurban kıssasını kendine göre yorumlayan, İslami ve İslam mensuplarını cani olarak göstermeye çalışan çağdaş cahillerin ifadelerini en sert şekilde kınıyoruz.

İslam’ın insanı yaşatan mesajlarına kulaklarını tıkayan, modern bilimin dahi İslam kitabı üzerine inşa edilmesine tepki gösteren, okumuş cahillerin toplumu germe mücadelesini, cahil zırvası olarak görüyoruz.

Kardeşliğe tahammül edemeyen, ezan ve sünnete tahammül edemeyen bu tarz tiplerin kurallı bir cümle gibi art arda dizilmelerini kurgulanmış bir saldırı ve itibarsızlaştırma fırsatı olarak görenlere şaşıyoruz.

İmanın değer ve duruşunu Rabbin yarattıkları ile yatıştırmaya çalışan, inanç esaslarını bilmedikleri Atatürkçülük kuramları üzerinden sahaya iten ve kendilerince cephe açmaya çalışanların imanı ve insani bilmedikleri gibi temsil etmeye çalıştıkları Atatürkçülük ve Cumhuriyetçilik hususunda da sınıfta kaldıklarını görmekteyiz.

Tek bildikleri İslam’ın insanı kurban ettiği lafsıyla bilmişlik taşlayanların cahiliye döneminde kız çocukları hakkında verilen devrim usulü kararları okumadıklarını, İslam'da insanı yaşatmanın dini yaşatmak olduğunu anlamayanların bir kaç sloganik cümle ile ortamı kirletmelerine izin vermemeliyiz.

İmanın insanı insan yaptığını bildiğimiz halde, imandan habersiz yaşayan ve sloganik bir kaç söylemin arkasına sığınan bu tiplerin cahiliye felsefecilerinden, Ebu Cehil dönemi şairlerinden bir farkının olmadığını üzülerek görmekteyiz.

Kuranı Kerim'in çağlara ışık tutan ve asla anlamını kaybetmeyen sözleri karşısında kulaklarını tıkayan, İslami Daeş mensubu teröristler olarak gören oksitlenmiş zihinli modern cahillerin artık saçma safsatalarıyla gündemi meşgul etmelerini istemiyoruz.

Bilmediklerini dahi bilmeyenlere bilerek, araştırarak İslami tekrar tanımaları için bilenlerin tedrisatına davet ediyor. Diyanet-Sen var oldukça bu cahiliye zihniyetinin Türkçe ezan ve dua özlemleri ve sevinçleri kursaklarında kalacaktır.Asla buna müsaade etmeyeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde polemik oluşturmak isteyen, yüce Müslüman Türkiye halkına kin ve nefrete sürükleyen bu şahıs ve şahıslar hakkında inanıyoruz ki gerekli işlemler başlatılacaktır...

Yasin Çınar

Diyanet-Sen Ağrı Şube Başkanı

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Vatandaş 2020-05-26 17:18:55

Etrafınızdakilerin deistliğinden olmasın?özeleştri yapın beyefendi,adam dikab ilahiyat okumuş ya öğretmen ya vaiz imam konuştuğunda neredeyse haşa peygamber kim diyecek bazılarıysa öyle acayipki bırak ya diyor insan.öz eleştiri öz eleştiri.

Avatar
Ekrem taş 2020-05-27 22:08:09

Bu adam hillardir agri Merkez camisinin kadrolu imamı bunun birgün Merkez Camii'nde ezan okuyup namaz kildirdigini gören oldu mu.adam ol önce milletin vergileri ile aldığın maaşını haket sonra konuş. Toplumu bu imamı kırıklı herifler bozuyor. Yok efendim ben sendikaciyim da bilmem neciyim o zaman çalışmadığı yerden maaş almak helal mi