Makine Mühendisleri Odasından Mehmetçiğe Destek Açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e düzenlediği, "Zeytin Dalı Harekatı"na destek sürüyor. Erzincan Makine Mühendisleri Odası Başkanı Harun İnce bir açıklama yaparak , "Makine Mühendisleri Odası Erzincan İl Temsilciliği Yöneticileri,...

29 Ocak 2018 Pazartesi 16:37
Makine Mühendisleri Odasından Mehmetçiğe Destek Açıklaması
ABONE OL

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’e düzenlediği, "Zeytin Dalı Harekatı"na destek sürüyor. Erzincan Makine Mühendisleri Odası Başkanı Harun İnce bir açıklama yaparak , "Makine Mühendisleri Odası Erzincan İl Temsilciliği Yöneticileri, Yürütme Kurulları ve tüm üyelerimizle birlikte kahraman Mehmetçiğimizin duacısı olduğumuzu bildiririz." dedi. Bağlı bulundukları Makine Mühendisleri Odasının üst birliği olan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin görüşlerine katılmadıklarını belirten İnce Açıklamasının devamında "Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve Özgür Suriye Ordusunun birlikteliğiyle Afrin bölgesine Yönelik Zeytin Dalı Harekâtı başlatmıştır ve bu harekât güç kaybetmeden devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlatmış olduğu bu harekât, devletimizin ve milletimizin bekasını yakından ilgilendirmektedir. Harekâtın amaçları; bekamızı olumsuz etkileyebilecek bu bölgedeki dış destekli terör unsurlarının bölgeden temizlenmesi, teröre ve terörist grupların insafına bırakılmış olan bölge ve bölge insanına barışın ve huzurun tekrar temini ve sınır güvenliğinin sağlanması olarak dünyanın en insani milletinin, en insani ordusu olan Türk Silahlı Kuvvetlerince açıklanmıştır. Yıllardır bölgede dış kaynaklı oyunların oynandığı, bölgede yer alan devletlerin bundan ne şekilde etkilendiği ortadayken; savaşın, etnik ve mezhepsel katliamların yaşandığı, insanların yurtsuz bırakıldığı, göç etmek zorunda kaldığı ortadayken; bölgede oluşturulmaya çalışılan terör örgütleri birlikteliği ile ülkemiz ve milletimiz için çok büyük tehditler oluşturulmuşken; yüce Türk Milletinin kahraman ordusunun bu harekâtına tüm Türk Milleti gibi bu milletin bireyi olmaktan gurur duyan Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şube Yöneticileri, Makine Mühendisleri Odası Erzincan İl Temsilciliği Yöneticileri, Yürütme Kurulları ve tüm üyelerimizle birlikte destek verdiğimizi, dün olduğu gibi bugün ve yarın da devletimizin ve milletimizin emrinde olduğumuzu ifade eder, kahraman Mehmetçiğimizin duacısı olduğumuzu bildiririz.

Son günlerde basın ve sosyal medya aracılığı ile Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yapmış olduğu bu kutlu harekâtın, Türk Tabipler Birliği üzerinden barışın ve insani kavramların kullanılarak eleştirilmesini, bu eksende Türk Tabipler Birliği ile aynı görüşte olduğunu ifade eden bağlı bulunduğumuz Makine Mühendisleri Odasının üst birliği olan Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinin görüşlerine katılmadığımızı, söz konusu Devlet ve Milletse harici tüm insan ve yapıların teferruattan ibaret olduğunu ifade eder, yüce Yaradan’dan ordumuza, milletimize güç vermesini ve ordumuzu muzaffer kılmasını temenni ederiz." dedi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.