Dikkat! Bu Şarkı Sözleri İmanımızı Çalıyor!

Sanat adı altında yapılan çeşitli şarkılarda, Müslümanların şirke düşmesine neden sözler müslümanlar tarafından büyük tepki çekiyor.

07 Şubat 2019 Perşembe 13:38
Dikkat! Bu Şarkı Sözleri İmanımızı Çalıyor!
ABONE OL

Sanat adı altında yapılan şarkılarda, Müslümanların şirke düşmesine neden sözler büyük tepki çekiyor.

Müslümanlar, Allah'tan başka ilahlar edindiği belirtilen ve İslam'a aykırı şirk dolu sözlere dikkat çekilerek şarkıları dinlememeleri konusunda uyarılıyor ve şu ayetlerle konunun önemine dikkat çekiliyor:

- Şâyet kendilerine (niçin alay ettiklerini) sorsan, "Biz sadece lâfa dalmıştık ve aramızda eğleniyorduk", derler. De ki: "Allah’la, O’nun âyetleriyle ve peygamberiyle mi eğleniyordunuz?" (Tevbe 65)

- Şüphesiz Allah, kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışındaki günahları, dilediği kimseleri bağışlar. Allah’a ortak koşan, kuşkusuz, derin bir sapıklığa düşmüştür. (Nisa 116)

İşte o şirk dolu şarkılar ve onları söyleyen şarkıcılar:

 • Kubat: “Seni Allah kadar sevdim.”
 • Nükhet Duru: “Sen gördüğüm en son ilahsın.”
 • Edip Akbayram: “Dertlerin kalkınca şaha, bir sitem yolla Allah’a.”
 • Mahsun Kırmızıgül:“Sevdim seni Rabbim kadar.”
 • Orhan Gencebay: “Kaderin böylesine yazıklar olsun.”
 • Yıldız Tilbe: “Sensiz ölürüm cennette.”
 • Grup AF: “Yaradan’ın boş vaktine gelmiş.”
 • Muazzez Abacı: “Seninle cehennem ödüldür bana, sensiz cennet bile sürgün sayılır.”
 • Duman: “Aldanma öbür dünyaya, hayatı yaşa.”
 • Cem Adrian: “Beni Tanrı’ya tekrar inandırabilir misin?”
 • Erol Evgin: “Seni sevmek ibadetim.”
 • Hakkı Bulut: “Sana taptım be yahu!”
 • İbrahim Tatlıses: “Ben insan değil miyim? Ben kulun değil miyim? Tanrım, dünyaya beni sen attın, çile çektirdin, derman arattın. Madem unutacaktın, beni neden yarattın?” / “Bir Allah'a taptım bir sana taptım!”
 • Hande Yener: “Of güzel Allah’ım, içimi ısıtan adam sanki senin aynandı.”
 • Ebru Gündeş: “Benim sana yaptığım canım, aşk tadında ibadet.”
 • Ferdi Tayfur: “Kızdım getirene beni dünyaya, anama babama günahkar oldum.”
 • Ahmet Kaya: “Allah’ına kitabına sövüp saydım.”
 • Murat Göğebakan: “Kara gözlüm, sen de yalancı çıktın. Seni kendime ilah yapmıştım.”
 • Müslüm Gürses: “Yıkılsın minareler açılsın meyhaneler.” / “İsyanım var benim kadere.” / "Rest çektim kadere."
 • Oğuz Yılmaz: “Bas bas paraları Leyla’ya, bir daha mı geleceğiz dünyaya?”
 • Ferhat Göçer: “Cenneti değişmem saçının teline.”
 • Selami Şahin: “Tapılacak kadınsın.”
 • Mahsuni Şerif: “Yaradan bir can vermiş, boşu boşuna.”

(Yeni Akit)

ŞİRK İLE İLGİLİ BAZI AYETLER

Al-i İmran Suresi, 186. ayet: Andolsun, mallarınızla ve canlarınızla imtihan edileceksiniz ve sizden önce kendilerine kitap verilenlerden ve şirk koşmakta olanlardan elbette çok eziyet verici (sözler) işiteceksiniz. Eğer sabreder ve sakınırsanız (bu) emirlere olan azimdendir.

En’am Suresi, 107. ayet: Eğer Allah dileseydi onlar şirk koşmazdı. Biz seni onlar üzerinde bir gözetleyici kılmadık; sen onlar üzerinde bir vekil değilsin.

Araf Suresi, 173. ayet: Ya da: “Bizden önce ancak atalarımız şirk koşmuştu, biz ise onlardan sonra gelme bir kuşağız; işleri batıl olanların yaptıklarından dolayı bizi helak mı edeceksin?” dememeniz için.

Yunus Suresi, 34. ayet: De ki: “Sizin şirk koştuklarınızdan ilk kez yaratacak, sonra onu iade edecek olan var mı?” De ki: “Allah yaratmayı (ilkin) başlatır, sonra onu iade eder. Öyleyse nasıl çevriliyorsunuz?”

Yunus Suresi, 35. ayet: De ki: “Sizin şirk koştuklarınızdan hakka ulaştırabilecek var mı?” De ki: “Hakka ulaştıracak Allah’tır. Öyleyse, hakka ulaştıran mı uyulmaya daha hak sahibidir, yoksa doğru yola ulaştırılmadıkça kendisi hidayete ulaşmayan mı? Ne oluyor size? Nasıl hükmediyorsunuz?”

Yunus Suresi, 66. ayet: Haberiniz olsun; şüphesiz göklerde kim var, yerde kim var tümü Allah’ındır. Allah’tan başkasına tapanlar bile, şirk koştukları varlıklara ve güçlere (gerçekte) uymazlar. Onlar yalnızca bir zanna uyarlar ve onlar ancak ‘zan ve tahminde bulunarak yalan söylemektedirler.’

Hud Suresi, 54. ayet: “Biz: ‘Bazı ilahlarımız seni çok kötü çarpmıştır’ (demekten) başka bir şey söylemeyiz.” Dedi ki: “Allah’ı şahid tutarım, siz de şahidler olun ki, gerçekten ben, sizin şirk koştuklarınızdan uzağım.”

Yusuf Suresi, 38. ayet: “Atalarım İbrahim’in, İshak’ın ve Yakub’un dinine uydum. Allah’a hiçbir şeyle şirk koşmamız bizim için olacak şey değil. Bu, bize ve insanlara Allah’ın lütuf ve ihsanındandır, ancak insanların çoğu şükretmezler.”

Nahl Suresi, 54. ayet: Sonra sizden zararı kaldırdığında, sizden bir grup (hemen) Rablerine şirk koşar;

Mü’min Suresi, 84. ayet: Bizim dayanılmaz-azabımızı gördükleri zaman, dediler ki: “Bir olan Allah’a iman ettik ve O’na şirk koştuğumuz şeyleri de inkar ettik.”

Tur Suresi, 43. ayet: Yoksa onların, Allah’ın dışında başka bir ilahları mı var? Allah, onların şirk koştuklarından Yücedir.

En’am Suresi, 19. ayet: De ki: “Şahidlik bakımından hangi şey daha büyüktür?” De ki: “Allah benimle sizin aranızda şahiddir. Sizi -ve kime ulaşırsa- kendisiyle uyarmam için bana şu Kur’an vahyedildi. Gerçekten Allah’la beraber başka ilahların da bulunduğuna siz mi şahidlik ediyorsunuz?” De ki: “Ben şehadet etmem.” De ki: “O, ancak bir tek olan İlah’tır ve gerçekten ben, sizin şirk koşmakta olduklarınızdan uzağım.”

En’am Suresi, 22. ayet: Onların tümünü toplayacağımız gün; sonra şirk koşanlara diyeceğiz ki: “Nerede (o bir şey) sanıp da ortak koştuklarınız?”

En’am Suresi, 41. ayet: Hayır, yalnızca O’nu çağırırsınız, dilerse kendisini çağırdığınız şeyi açar (giderir) ve şirk koşmakta olduklarınızı unutursunuz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet 2021-07-04 20:57:48

Müslüm din den çıkarsa bile dinliyen koca da**aklılara selam olsun