Son dakika ! Bahçeli'den AKP'ye idam talebi

MHP Lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. İdam cezası talebini yineleyen Bahçeli “AKP top çevirmesin, zamana oynamasın, idamın geri getirilmesi konusunda samimiyse Milliyetçi Hareket’in sözü söz olsun buna destek vereceğiz...

21 Şubat 2017 Salı 11:49
Son dakika ! Bahçeli'den AKP'ye idam talebi
ABONE OL

İşte Bahçeli’nin gruptaki konuşmasından satırbaşları:

“Türkiye’nin ABD ile önümüzdeki Rakka operasyonu için ayrıntılı ve iki ayaklı bir planı paylaştığı anlaşılmaktadır. YPG’nin Rakka’ya doğudan girmesi, ÖSO’nun da kuzeyden güneye doğru ilerlemesi ABD’nin talepleri arasındadır” açıklamasında bulunanan Bahçeli, “Türkiye’nin hiçbir şart altında terör örgütü YPG ile aynı çizgide olması düşünülemeyecektir.

MGK’da ABD’yi kast ederek ‘Prensipte anlaşırsak Rakka’da doğrudan operasyona girmeyecek’ ifadesi konuya yeni bir boyut getirmiştir”

“Ecdadımıza karşı ertelenmesi düşünülemeyecek vefa borcumuz bilinmektedir. Gelecek nesillere, geleceğin büyük Türk ülküsüne karşı yapmak zorunda olduğumuz görevlerimiz ortadadır. Türkiye Cumhuriyeti, 94 yıl evvel Kurtuluş destanını kanlarıyla yazan kahramanların fedakarlıklarıyla kurulmuştur”

“ALEYHİMİZE KURULMUŞ ‘KUTSAL’ BİRLİĞİN AMACI…”

“Türkiye’nin hak ve hukukundan taviz vermek, Türklüğün şerefine leke düşürmek asla onaylayamayacağımız bir leke ki, bizim için böyle bir şuursuzluk cehennemin yarısıdır. Milli ve manevi emanetlerin ziyadesiyle bilincindeyiz. Hiçbir densizden, şahsiyetsizden öğreneyecek bir şeyimiz yoktur. MHP her türlü kumpasa rağmen hamd olsun dimdik ayaktadır. Direncimizi kırmak isteyenler çok bekleyecektir.

Tarihi yürüyüşümüzü kesmek isteyen kervan yağmacıları arkalarına bakmadan kaçacaklardır. Bilinsin ki hain ve işbirlikçiler bu davayı aşamayacak, Türk İslam Ülküsü’nü alt edemeyeceklerdir. Önümüze engel çıkarırlarsa yıkar geçeriz, ayaklarımıza çelme takarlarsa, üzerinden atlar gideriz. Karşınızda saf saf dizilip hareketimizi durduracaklarmış, alayını çiğner koşarız.

Ahlakını tüketmiş kim ya da kimler varsa bizimle boy ölçüşemez, bizimle aşık atamaz. Değerli milletvekilleri, Türkiye’nin tarihi temellerinden korkmadan, milli yeminlerden ayrılmadan, yenilenmiş bir sistem yapısıyla devamı şarttır. Mazisi asırlara dayanan aleyhimize kurulmuş ‘kutsal’ birliğin amacı da kucaklaşma hissiyatını sabote etmektir. Kin bileyen, öfke duyan ne kadar iştah ve inkarla taarruzdadır.

Sanıyorlar ki başaracaklar, umuyorlar ki Türk milliyetçiliğini karalayıp hayata geçirecekler. Şer tezgahlarını 80 milyon Türk vatandaşı başlarına geçirecektir”

“MİLLİ KUDRET RAKKA’YA YILDIRIM GİBİ İNDİRİLMELİDİR”

“El Bab kuşatması sonuç vermiş, kahramanlarımız insan üstü bir çabayla başarıya ulaşmıştır. Şimdi sırayı Rakka operasyonu almıştır, ancak bu operasyonun detayları netleşmemiştir. Görüş ve temaslar yoğunlaşmıştır. Türkiye’nin ABD ile önümüzdeki Rakka operasyonu için ayrıntılı ve iki ayaklı bir planı paylaştığı anlaşılmaktadır.

YPG’nin Rakka’ya doğudan girmesi, ÖSO’nun da kuzeyden güneye doğru ilerlemesi ABD’nin talepleri arasındadır. Ancak Türkiye’nin hiçbir şart altında terör örgütü YPG ile aynı çizgide olması düşünülemeyecektir. MGK’da ABD’yi kast ederek prensipte anlaşırsak Rakka’da doğrudan operasyona girmeyecek” ifadesi konuya yeni bir boyut getirmiştir. Bize göre YPG’den Mümbiç tamamen arındırılmalı, milli kudret Rakka’ya yıldırım gibi indirilmelidir.”

“Türkiye olağanüstü şart ve dönemdedir. El Bab sonuç vermiş, kentin büyük bölümünde kontrol sağlanmıştır. Türkiye’nin El Bab’da mevzi kazanımı, terörizmi odağında etkisiz hale getirmesi bakımından önemlidir. Rakka operasyonu sıradadır. Konuyla ilgili görüşmeler yoğunlaşmıştır. İddia odur ki, İncirlik’in seçilmesi Rakka operasyonun harekat merkezi olarak kullanılması düşünülmektedir. Türkiye’nin ABD ile Rakka operasyonu ile iki ayaklı taslak plan paylaşıldığı anlaşılmaktadır. ÖSO’nun Tel Abyad’dan girip Rakka’ya yönelmesidir. İkinci olarak da El Bab’da Mümbiç ve buradan Rakka’ya harekettir.

Burada zorlu coğrafi şartlar bilinen gerçektir. YPG’nin doğudan bağımsız girmesi, ÖSO’nun da kuzeyden güneye ilerlemesi ABD’nin talepleri arasındadır. Türkiye hiçbir şart altında terör örgütü YPG/PYD ile aynı çizgide olması düşünülemeyecektir. Başbakan’ın MGK’da ‘Prensipte anlaşırsak doğrudan operasyona girmeyeceğiz. Taktik, destek vereceğiz. ÖSO önde biz arkada olacağız’ ifadeleri yeni bir boyut getirmiştir. Gerekirse Rakka’ya milli kudret yıldırım gibi inmelidir.”

“Mesele Türkiye’nin savunmasıdır. Rusya ve İran’ın izleyeceği politikalar da titizlikle izlenmeli, işbirliği ve diyalog kanalları açık tutulmalıdır. Rusya’nın PYD’ye kucak açması dikkatlerimizden kaçmamaktadır. Moskova’daki bölücülük konferansına HDP’den de katılımlar olması bizim için vatana ihanettir. Astana ve Cenevre süreçlerine sekte vurulması konusunda Rusya’nın heves içinde olması bizim için iyi okunmayacaktır. Ortadoğu yanarken ülkemiz hiç rahat değildir.”

“TÜRK MİLLETİ HAVADA UÇAN UÇAKLARA KAFA TUTMUŞTUR”

“FETÖ iblisinin 15 Temmuz darbe kalkışmasının tamiratı arzulanan seviyede değildir. Milli hafızalardan çıkmayacak bu temmuz akşamı, Türk milletinin esarete diz çöktürülmesi planlanmıştır. TBMM bombalanmış, millet kurşunlanmış, 248 vatan evladı da şehadet şerbetinden içmiştir.

“2193 kardeşimiz ise darbecilerin kanlı kalkışması sonucunda yaralanmıştır. 15 Temmuz darbe teşebbüsü, son iki asrın en adi, en vahşet ve cinayet girişimidir. Türk milleti eli silahlı hainlere şehirleri dar etmiş, havada uçan uçaklara kafa tutmuştur. Havada karada darbecilere pençe vuran aziz milletimizdir.

Biz bunu biliyor ve Türk milleti ile övünüyoruz. FETÖ, dışı İslam içi ihanet bir şebekedir. Kendine açılan kulvar çerçevesinde devlet ve toplum hayatının tüm hücrelerine yuvalanarak yok etme girişiminde bulunmuşlardır.

“7 Ağustos bizim için diri tutulması gereken bir tablonun özetidir. FETÖ’nün PKK’dan, YPG’den bir eksiği yoktur, hatta fazlası yoktur. 15 Temmuz bize göstermiştir ki; Türk milletinin tarihten silinmesi vahim bir plan devreye geçirilmiştir. Ve bu tehdit geçmemiştir. Anadolu’yu hakimiyet altına almak isteyen Haçlı kafilesinin başına muazzam mücadelesiyle gök kubbeyi deviren Selçuklu sultanı 2. Kılıçarslan’dan intikam almak isteyenler 15 Temmuz’un suç ortaklarıdır.

Asırlarca Türkleri Andolu’dan çıkarmak isteyenlerin kurumayan şiddet batağında 15 Temmuz mayalandırılmıştır. Bu nedenle de 16 Nisan’a evet duyuyoruz, evet diyeceğiz. Selçuklu ve Osmanlı’dan intikam almak isteyenler, 15 Temmuz’da silah başı yapmıştır. Bunlara bürokrasi, TSK, medya, STK’lar gibi alanlarda konuşlanmış hayasız himmetçi ortakçıları destek vermişlerdir.

Bu tehdit yeni değildir, arkası da kesilmeyecektir. Aktörler değişse bile senaryo aynıdır. Çanakkalede şamarladıklarımız, Sakarya’da şaşkına çevirdiklerimiz, 15 Temmuz’da karşımıza tekrar çıkmışlardır. Bunların kökü emperyalizmin içindedir.

15 Temmuz Türkiye’ye yeni bir Sevr dayatmasıdır, İslam’a yönelik yeni bir haçlı akınıdır. 15 Temmuz süreciyle ortaya çıkan işgal tortuları tamamen silinmezse Türkiye’nin bu coğrafyada yaşaması zora girecektir. Allah muhafaza belki de imkansızlaşacaktır.

Tehlike yakın ve büyüktür. Bir an için var sayalım, şayet 15 Temmuz başarılı olsaydı kaç vatan evladı katledilecek, kaç vatan evladı yokluğa, yoksulluğa sürüklenecekti? Bu sorunun cevabını bilen var mıdır?

“BİR ARA BAŞBAKAN OLACAĞIM DİYE TUTTURUP AVAZ AVAZ BAĞIRANLAR NE CEVAP VERECEKLERDİR?”

15 Temmuz gerçekleşmiş olsaydı Türk milletine hayat hakkı tanınacak mıydı? Vatan elden gitseydi ne yapacaktı? Bir ara Başbakan olacağım diye tutturup avaz avaz bağıranlar ne cevap vereceklerdir? 16 Nisan’da şanslarını denemek için hazır kıta bekleyenlere sesleniyorum, Halep yolunda deve izi saymayın; kargayı bülbül diye satmaya kalkmayın. Çünkü hiç kimse yemez, hiç kimse yutmaz.

Unutmayınız ki kazdığınız kuyuya bir kez daha düşeceksiniz. Muhterem arkadaşlarım, 15 Temmuz feci bir olaydır. Zamanla arkasındaki sis perdesi aralanacaktır. Yurtta Sulh Konseyi’nin kimlerden oluştuğunu, siyasi ayağının ana kadro ve isimleri mutlaka ortaya çıkacaktır. Deşifre edilmek mecburiyeti vardır. 15 Temmuz’un karanlıkta kalan isimlerini öğrenmek milletimizin en doğal hakkıdır.

FETÖ’nün kripto elemanları kimlerden oluşmaktadır? FETÖ’nün kodaman ve hatırlı simaları neden koruma altındadır? Yüz bine yakın kişi memuriyet ve mesleklerinden ihraç edilmiştir, daha dün 227 hakim ve savcı meslekten atılmıştır. Bu manzara aslında Türk adaletinin ne hale getirildiğinin kanıtıdır. FETÖ’nün parmağı adaletin gözüne girmiştir. Terörist başı, adaletin terazisini kırmıştır.

Deyim yerindeyse canavar yargıç kürsüsüne çıkmıştır. Yıllarca kim yalancı, kim dürüst birbirine girmiştir. Sanık mısın, tanık mı; birilerinin keyfine kalmıştır. Nerede FETÖ, orada haksızlıktır. İşin özeti bizce budur. Telefonuna Bylock indiren meşhur siyasetçilerden hiç mi iz yoktur?

AKP TOP ÇEVİRMESİN”

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Cumhurbaşkanı’na suikast davasının görülmeye başlandığını hatırlatan MHP lideri Bahçeli, “Cumhurbaşkanına yönelik saldırıya ilişkin davanın iki numaralı sanığının ifadeleri tüyler ürperticidir. Bu caninin ‘Darbe yaptım cezası idam bile olsa canım yanmaz’ şeklindeki sözleri en küçük pişmanlık ibaresi taşımadığı gibi Türkiye’ye meydan okumaktadır.

Hainler idamdan korkmuyor ve milletimiz idam talebinde ısrar ediyorsa o zaman bize düşen bu kanuni düzenlemeyi TBMM’de yapmak, Türkiye düşmanlarına hak ettiği cezayı vermektir. AKP top çevirmesin zamana oynamasın, hakikaten idamın geri getirilmesi konusunda samimiyse Milletçi Hareket’in sözü söz olsun buna kayıtsız şartsız destek verecektir” diye konuştu.

“TÜRKİYE’NİN BEKA SORUNU DAHA DA DERİNLEŞMİŞTİR…”

“Gelişmelere bakarak ülkemizin tamamen güvenli hale geldiğini söylemek asılsız olduğu kadar saçma bir iddiadır. Yakından takip ediyoruz ki devlet kendine gelebilmiş, tam olarak ayağa kalkabilmiş değildir. Toplumsal hayata kuşku ve korku hakimdir. Masumlar, suçluların arasına karışabilmekte, mağduriyetler endişe vermektedir. Ancak FETÖ ile irtibatı ve iltisakı olanlar hakkında hukuki yaptırımlar sonuna kadar yapılmalıdır.

Devlette kanunlar dışında olmuş, kendine göre sinsi ve kapalı devre çalışan sızmalara müsade edilmemelidir. 15 Temmuz herkes için ders ve milat niteliğindedir. Türkiye’nin beka sorunu daha da derinleşmiş, muhtemel darbe ve kriz ihtimalleri görünür hale gelmiştir. Saldırı emellerine, derin komplolara karşı iktidarı ve muhalefeti ile bir ve uyanık olmak kaçınılmazdır. MHP meseleye siyaset üstü bakmakta, milli şuur ve ruhla yaklaşmaktadır.”


Son Güncelleme: 21.02.2017 12:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.