25 Ağustos 2018 Cumartesi 18:27
Rüyada Yılan Görmek Neye Yorumlanır? Rüyada Yılan Görmek Nedir?

Rüyada yılan görmenin pek çok farklı yorumu bulunsa da genel kanaat bir düşman edinileceğine yöneliktir. Ancak yılanın rengi, şekli ve yeri bu yorumu değiştirebilir. Ayrıca rüyayı gören kişinin durumu da bu yorumda etkendir. 

Ayrıca bir ilim dalı olan rüya tabirlerinde olaya hayır çerçevesinde bakmak ve ilk olarak yorumlayacak kişinin iyi niyetli ve bu konuda ehil olmasına dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde rüyanın anlatıldığı kişide olan kötü niyet veya vesveseli yorumlar rüyanın seyrini hiç olmayacak şekilde değiştirebilir.

Rüyada Yılan Görmek

Rüya tabirleri üzerine çalışmaları olan Cafer-i Sâdık (r.a) hazretleri yılanı; gizli düşmanlık, maişet, selamet, saltanat, emirlik, devlet, zevce, evlat ve Sel olarak yorumlamıştır. Yılan görmenin genel yorumu, mal sahibi düşman ve bir yandan da maddi durumun düzelmesine ve aile hayatındaki iyi gelişmelere işarettir.

Rüyada çok sayıda yılan görmek 

Kişinin rüyada birden fazla yılanın kendine saldırdığını görmesi birden yakın çevredeki düşmana işarettir. Yılanlar tarafından sokuluyorsa akraba ve yakın çevreden gelecek zarara yorulur. Eğer sokmaz ve sadece yanında bulunursa zarar gelmez. Rüyada yılanların çok olduğu bir yere girmek, çevrede Müslümanlara düşman olan bir kişinin bulunduğu anlamına gelir.

Rüyada yılan öldürmek

Rüyada yılan öldürmek, yılanın başını ezmek, yılanı yakmak düşmanların alt edilmesine işarettir. Rüyada yılanla boğuşmak ve onu öldürmek, düşmanların büyük bir zorlukla yenileceğine işarettir. Yılanı öldürdükten sonra parçalara ayırmak ve onları yerden toplamak düşmanın mallarının da elde edileceğine delalet eder. Rüyanızda yılanı öldürüp toprağa gömmek iş veya ticaret hayatında kaybedilenleri geri kazanmak veya hastalıktan tamamen kurtulmak anlamındadır.

Aynı zamanda rüyada yılan öldürmek kişinin evleneceğine ve mutlu günlerin geleceğine işarettir. 

Rüyada yılan ölüsü görmek

Rüyada yılan ölüsü görmek olumsuz bir dönemden geçildiğine ve yaşama sevincinin azaldığına, hastalık riskinin arttığına, sağlık sorunu hakkında dikkatli olunması gerektiğine yönelik uyarıdır. 

Ölü yılanın diğer bir yorumu düşmanlardan zahmetsizce kurtulmaktır. Sürekli başınızda olan düşmanların kişinin başından gideceğine işarettir. 

Rüyada sokakta yılan görmek

Yılanın sokaklarda olduğunu görmek bir savaşın çıkacağı ve yılan sokakta öldürülürse de savaşın biteceği anlamına gelir.

Rüyada yılan sokması 

Rüyada yılan ve akrep türevi hayvanlar tarafından sokulduğunu görmek, rüya sahibinin yasak olan bir şeyi yapmasına delalet eder. Yılan sokması aynı zamanda içselleştirilmiş saldırganlığa işaret eder. Bu demektir ki saldırganlık duygusunun kontrol edilememesi kişinin sağlığına zarar verecektir. Yılan başka bir hayvanı sokmuşsa kendinize gelmeniz ve rehavete kapılmamanız gerektiğine işaret ederken yılanın kendi kendini soktuğunu görmek, gizli korkularla yüzleşip onu çözmek ve vesveseye düşmemek gerektiği şeklinde yorumlanır. Yılanın başka birini sokması aynı zamanda rüya sahibinin sözlerinin başkalarını yaraladığına işaret eder.

Rüyada yılan yediğini görmek

Yılanın etini yediğini görmek genellikle sağlık mevzularında haber verir. Yılan etini çiğ, pişmiş vs. şekilde yediğini gören kimsenin sağılığında bir problem varsa iyileştiği görülür. Sağlığında herhangi bir problem yoksa da daha uzun yıllar sağlıklı olacağına işaret eder.
Aynı zamanda sadece kendisi değil yakınlarından birinin sağlığıyla alakalı da olabilir. Çevresinde bir kişinin geçirdiği rahatsızlığın iyileşme haberini de alabilir.
Yılanın düşmana yorumlanması gibi yılan eti yediğini veya çiğnediğini görmek de düşman üzerinde kurulan galibiyet ve düşman malından nasiplenmektir. 

 Rüyada yılandan korkmak

Rüyada yılandan korkmak, verilen sözlerin tutulacağına, istenilen başarının elde edileceğine işaret eder. Uzun süredir çekilen sıkıntının sonunda rahata erileceğine ve iyi şeylere işaret eden bu rüya, verilen bir sözün tutulmasına ve büyük bir mutluluk yaşanacağını müjdeler. Rüyada yılandan korkmamak ise iş anlamında bir yorumu getiriyor. Rüyada görülen yılandan korkmayan kimse terfi eder ve işinde iyi bir konuma gelir.

Rüyada konuşan yılan görmek

Rüyada yılanla konuşmak uzun zamandır düşman olan biriyle barışmak anlamına gelir. Düşmanın iyi konuşması menfaate yorulurken kötü sözler söylemesi düşmanla kavga etmeye işaret eder.

Rüyada eve yılan girdiğini görmek

Evde görülen yakınlarda bir düşmandır. Ev halkından birinin düşmanlığı olarak yorumlanır. Evde görülen yılan ev halkından herhangi biri tarafından kırılmaya ya da çıkacak tartışmaya da işaret eder. Dışarıdan getirilen yılan yakın zamanda eve giren kötü niyetli kişidir.

Evde görülüp de korkulmayan yılan da evde günahkâr kişilerin bulunduğunun işaretidir. Eve sürekli girip çıkan yılan ise akraba eş dost arasından bir düşmana yorumlanır.  

Rüyada yatakta yılan görmek

Rüyayı gören kişinin yatağının içinde yalan olduğunu görmesi vefat edeceğine yorulur. 
Yatağında kıvrılmış yılan, yılanın kıvrıldığını görmek, sindirim sisteminde rahatsızlık olduğunu ve mide, bağırsak hastalıkları veya zehirlenmeye işaret edebilir.

Yüksek yerde yılan görmek

Rüyada yüksek bir yere tırmanan yılan rüya sahibinin büyük mutluluğa erişeceğine yüksek yerden inen yılan ise rüya sahibinin o bölgede liderlik konumuna ulaşmasına işarettir.

Rüyada vücuttan veya ağızdan yılan çıkması

Rüyada vücudunda, vücudundan yılan çıktığını görmek Aile bireylerinden birinin düşmanlığına, rüyada ağızdan yılan çıkması görmek de söylenen kötü sözlerden zarar görmeye yorumlanır.

Ağza yılan girmesi

Rüyada ağıza yılan girdiğini görmek ilim ehli olmaya, Yılanın uçarak yükseldiğini görmek sevinç, sürura ermeye, başının üzerinde yılan görmek devlet kademesinde itibar sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada arkadan gelen bir yılan görmek

Düşmanın arkadan sessizce geleceğine ve gizlice bir komplo kurduğuna işarettir.

Rüyada beyaz yılan görmek

Rüyanın saflığın sembolü olması gibi rüyada yılanı beyaz olarak görmek de zayıf bir düşmana işaret eder. Beyaz yılanı tutmak da yüksek mertebelere nail olmaktır.

Rüyada siyah yılan görmek

Siyah yılan beyazın tam tersine güçlü ve zorlu bir düşmana işarettir. Siyah yılan aynı zamanda yüksek rütbeli bir kişiye de yorumlanır.  

Rüyada yeşil yılan görmek

Rüyada görülen yeşil yılan imanı zayıf ya da dinsiz kişiye ve rüya sahibini günaha teşvik edebileceği anlamındadır.

Rüyada altından yılan görmek

Rüyanızda altından veya gümüşten yapılmış bir yılan görmek, hayırlı işlerle uğraşmaktır. Değerli taşlardan olan yılan hayatın her alanında gelecek hayırdır. Bu bir iş bir olay ya da insan olabilir. 

Rüyada büyük bir yılan görmek

Rüyanızda görülen çok uzun ve iri yılan, rüya sahibine korku veren ve rahatsız eden herhangi bir şeydir. Bir diğer rüya tabirine göre de aile içinden ya da komşulardan bir kişinin beslediği düşmanlığa işaret eder. 

Büyük bir yılanın sahibi olduğunu gören kimse için mal ve mülk vardır. Aynı zamanda evlat sahibi olmaya da yorumlanır. Rüyada görülen su yılanı da mala işarettir. 

Rüyada küçük yılan görmek 

Rüyada görülen küçük yılan düşmanların rüyayı sahibinden düşük olduğuna delalet ettiği gibi gündelik hayatta kişiyi etkilemeyen ancak zihnin derinliklerine yerleşmiş, yüzeye çıkmayı bekleyen kimi önemsiz, küçük gizli korkulara da yorulur.
Rüyada yılanın eli ısırması

Rüya sahibi rüyada elinin ısırılması, bu yakınlarında beklenmedik bir dostundan göreceği kötülüktür. Kişinin etrafındakilere dikkat etmesi gerekir. 

Rüyada Yılan Görmenin Psikolojik Yorumu Nedir?

Rüyasında yılan gören kimseler çoğunlukla sıkıntı içinde olan kimselerdir. Huzursuz ve korkularla dalınan uyku bu tip rüyalara sebep olur. Bu durum bilinçaltı oldukça dolu olan kimsenin rüyasına da yansır. Rüyada görülen yılan ise bilinçaltındaki korkuların yakında gün yüzüne çıkacağına ve korkularla yüzleşmeye işaret eder. Bir çocuğun rüyasında yılan görmesi arzu ve isteklerine yorumlanır.

Rüya genellikle düşmana yorumlansa da aynı zamanda sağlık, mal vb. durumlara da yorulur. Olumlu bir sembol olarak yılan bilge kişiye, bilgeliğe, ilme de işaret eder. 
İki farklı ruh halinde olan kimseler genellikle rüyalarında iki başlı yılan görürler. Karmaşık ruh halinin tezahürü rüyalarda da bu şekilde görülür. Rüyada başı ve gözü olmayan bir yılanın görülmesi rüya sahibinin etrafındaki durumlardan farkında olmamasının işaretidir.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Gülsüm Aslan 2019-03-19 09:47:11

Ben daha detaylı bir şekilde bekliyordum çünkü ben rüyamda kuzenim elini sokup onuda yılına çevirdiğini gördüm........